Een energiezuinige wijk: Help jij je buren? Dan helpen wij jou!

mei 12, 2025

Een energiezuinige wijk: Help jij je buren? Dan helpen wij jou!

Wil jij niet alleen je eigen woning verduurzamen, maar ook je buurtgenoten helpen energie te besparen? Dit is je kans om als buurtinitiatiefnemer samen met je buren stappen te zetten richting een aardgasvrije wijk. We kunnen dit jaar namelijk nog één buurtinitiatief ondersteunen! We helpen jullie bij elke stap, van het organiseren van activiteiten tot het leggen van contacten met de gemeente en lokale energiecoöperaties. Wil jij ook een wijk met mínder energieverspilling en méér onderling contact? Meld je dan gauw aan!

Ja, ik meld mij aan!

 

Wat doe je als initiatiefnemer?

Initiatiefnemer ben je niet alleen, maar samen met één of meerdere buurtgenoten uit jouw wijk. Samen organiseren jullie bijeenkomsten, activiteiten of gezamenlijke acties die bewoners helpen om energiebesparende maatregelen te nemen. Of het nu gaat om het informeren van de inwoners van jouw wijk, het organiseren van gezamenlijke inkoopacties of het plannen van energieadvies-sessies: jij bepaalt wat werkt voor jouw buurt. Wij ondersteunen je met advies, praktische hulp en het leggen van de juiste contacten, zodat jij je buren kunt inspireren hun huis te verduurzamen en daarmee hun steentje bij te dragen aan een energiezuinige wijk.

Roelof en Wieneke uit de Hengelose wijk Hasseler Es gingen je al voor. Als buurtinitiatiefnemers hebben ze onder onze begeleiding hun buurtgenoten geholpen om aan de slag te gaan met het verduurzamen van hun huis. Ze hebben vorig jaar met veel succes informatie- en inkoopavonden georganiseerd waar meer dan 100 buurtgenoten naartoe kwamen. Ze voeren hun acties uit onder de naam “Duurzaam Hasseler Es”.

“Door Natuur en Milieu Overijssel hebben we drukbezochte en succesvolle activiteiten in onze wijk kunnen organiseren. Ook het ontwerpen en leveren van promotiematerialen hielp ons enorm om als bewonersinitiatief zichtbaar te zijn in onze wijk!”

Roelof en Wieneke, buurtinitiatiefnemers in Hengelose wijk Hasseler Es

Wat bieden wij jou?

  • Volledige ondersteuning: Wij helpen je bij elke stap van het proces: van het organiseren van bijeenkomsten tot het vinden van lokale partners en het aansteken van het enthousiasme in je buurt. Wij denken en organiseren met je mee!
  • Hulp bij verduurzamingsmaatregelen: Van isolatie tot zonnepanelen en warmtepompen: wij zorgen ervoor dat je alle nodige informatie en contacten hebt om daadwerkelijk te verduurzamen. We helpen ook bij het leggen van verbindingen met leveranciers en energiecoöperaties.
  • Jouw buurt, jouw plan: Jij weet het beste wat in jouw buurt werkt. Wij ondersteunen je bij het bedenken en uitvoeren van een aanpak die past bij de wensen en mogelijkheden van jouw buren.

Wat vragen we van jou?

  • Een groepje van 2-4 bewoners te vormen die met elkaar de schouders eronder zetten en de leiding nemen in dit proces. Ook als je nu nog in je eentje bent komen we graag in contact!
  • Bereidheid om je buren te inspireren: Als buurtinitiatief hebben jullie een centrale rol in je buurt en kunnen jullie anderen motiveren om mee te doen.
  • Tijd en energie: Initiatiefnemer zijn vraagt tijd en inzet, maar de impact die jullie samen kunnen maken is groot! Zowel qua energiebesparing, maar ook voor de sfeer en het onderlinge contact in je buurt.

Meld je aan als initiatiefnemer!

Met je buurt verduurzamen heeft niet alleen meer impact, maar het is vaak ook voordeliger dan alles alleen te doen. Maar waar begin je? En hoe zorg je dat je de buurt meekrijgt? Als jij het initiatief wilt nemen, maar wat steun kunt gebruiken, dan is dit je kans! Wij helpen je om anderen te inspireren en samen jullie wijk te verduurzamen. Het project loopt tot en met december 2025 en we hebben nog ruimte om één buurtinitiatief te ondersteunen, dus geef je interesse snel door, maar in ieder geval voor 1 augustus. 

Interesse of vragen?

Profiel Anouk Schuren

Anouk Schuren

Projectleider Energie & Duurzaamheid