Euro Bird Watch 2024

Euro Bird Watch 2024

5 oktober 2024
08.00 - 12.00

  • Organisatie: Vogelbescherming NWG de Reest

Komende zaterdagmorgen, 5 oktober 2024 is het weer zover: De Euro Birdwatch. Duizenden vogelaars tellen op diezelfde dag trekvogels die zuidwaarts vliegen. Het gaat daarbij om miljoenen vogels, een spectaculair fenomeen. In Nederland coördineert Vogelbescherming deze Euro Birdwatch, samen met website www.trektellen.nl

De Birdwatch vestigt de aandacht op trekvogels en de gebieden die ze in Europa nodig hebben om bij te tanken voor hun reis. Het evenement maakt zichtbaar hoe indrukwekkend het fenomeen vogeltrek is. In Nederland is de Euro Birdwatch ook een uitstekende gelegenheid om het belang van ons land voor trekvogels nog eens voor het voetlicht te brengen, want zo goed gaat het niet met veel soorten. Het allerleukste van zo’n tel morgen is echter dat je gewoon van vogels kunt genieten. Lekker in de buitenlucht in een prachtige omgeving. Wat wil je nog meer ?

 Waar tellen we ?

Onze telpost bevindt zich op de rand tussen de Meeuwenplas en Takkenhoogte ( zie pijl). Een perfecte plek om vogels te zien en te tellen. Meestal nemen we tussen de dertig en veertig soorten waar, soms nog meer. Belangrijk zijn de weersomstandigheden. Die lijken voor zaterdag gunstig. Helder weer en weinig wind. We tellen ’s morgens van 08.00 u tot 12.00 u. Heb je zin om (een poosje) langs te komen, je bent van harte welkom. Neem wel een verrekijker mee.

 Hoe kom je er ?

Je volgt gewoon het pad vanaf de ingang naar de Meeuwenplas. (Nieuwe Dijk).( zie pijl)  Je vindt ons dan in de rand met uitzicht op de heide van Takkenhoogte. Kan niet missen.

Terug naar agenda

Euro Bird Watch 2024

J9JQ+74 Zuidwolde, Netherlands