Workshop Uilenballen pluizen NATUURDETECTIVES GEZOCHT!
Workshop Uilenballen pluizen NATUURDETECTIVES GEZOCHT!
18 november 2026
14:00 - 16:00
- Organisatie: IVN Overijssel
- Website: https://www.ivn.nl/afdeling/hellendoorn-nijverdal/natuuractiviteiten/workshop-uilenballen-pluizen-natuurdetectives-gezocht/
Op woensdag 18 november 2026 organiseren wij een fascinerende en leerzame IVN middag. We stappen in de wereld van de uil en gaan aan de slag als echte biologen tijdens de workshop .
Uilen slikken hun prooi zoals muizen in één keer door. De haren, tandjes en botjes kunnen ze niet verteren, en die spugen ze uit als een braakbal.
Dit klinkt heel vies, maar het zijn droge bolletjes die je heel voorzichtig uit elkaar kunt pluizen. Uiteraard werken we hygiënisch met handschoenen, oude tandenborstel en pincetten! Ontdek ls een echte DETECTIVE de botjes van een vogel, tanden of schedel van welke muis?
Onder begeleiding van drie IVN- Natuurgidsen leren kinderen op een actieve manier over de voedselketen van de uil. Met behulp van een zoekkaart puzzelen we met de botjes om te zien welke muizensoort de uil gevangen heeft.
Vrije inloop maar als je zeker wilt zijn van een plek dan kun je je aanmelden
via: natuurbelevenpuur@gmail.com
Workshop Uilenballen pluizen NATUURDETECTIVES GEZOCHT!
ZINiN Bibliotheek Haarle, Wolterinksweg, Haarle, Netherlands