Aankondiging Nacht van de Nacht

Liefhebbers van een donkere nacht kunnen dit jaar weer meedoen aan allerlei activiteiten tijdens de Nacht van de Nacht op zaterdag 29 oktober 2011. In deze nacht, waarop de wintertijd ingaat, zal de zevende editie van de Nacht van de Nacht plaatsvinden. Er worden weer vele duizenden bezoekers verwacht tijdens nachtactiviteiten in alle provincies.

Vorig jaar trok de Nacht ruim vijfentwintigduizend bezoekers. De Nacht van de Nacht is bedoeld om aandacht te vragen voor de schoonheid én het belang van de duisternis voor mens en dier. De organisatie is in handen van de Natuur en Milieufederaties en Natuur en Milieu.Tijdens de Nacht van de Nacht worden in heel Nederland ‘duistere activiteiten’ georganiseerd zoals met de nachtwachter het bos in, workshops nachtfotografie, avondexcursies per boot  en sterren kijken.

Donker Overijssel
Ook in Overijssel worden weer veel activiteiten georganiseerd. Natuur en Milieu Overijssel verzorgt de coördinatie. Wie ook een activiteit wil organiseren kan dit melden bij mw van der Heijden: heijden@natuurmilieu.nl.

Lichtvervuiling
De Nacht van de Nacht is een terugkerend evenement geworden en heeft lichtvervuiling op de agenda van gemeenten, bedrijven en beleidsmakers gezet. Het gaat om het terugdringen van onnodige verlichting van kassen, openbare verlichting, reclameverlichting en verlichting van kantoren. Zo kan in veel gevallen de verlichting van straatlantaarns worden gedimd of reclameverlichting vanaf middernacht gedoofd.




A+
WAT WIJ DOEN
dorp
Ruimtelijke ordening
startpagina ruimtelijke ordening
meer info
 
windmolen
Klimaat en Energie
startpagina klimaat en energie
meer info
 
onze achterban
Natuur- en milieugroepen
startpagina natuur en milieu groepen
meer info
 
nme
Communicatie en Educatie
startpagina communicatie en educatie
meer info
 
water
Natuur, landschap en water
startpagina natuur en landschap
meer info
 
Veiligheid
Kind en natuur
Startpagina kind en natuur
meer info