Landschappelijke inpassing nieuw landgoed Twenterand moet geborgd in bestemmingsplan

Als een gemeente landschappelijke inpassing van een project belangrijk vindt moet ze dat concreet regelen in het bestemmingsplan. Dat blijkt uit een uitspraak van de Raad van State die was aangespannen door de Milieuraad Den Ham – Vroomshoop.

De gemeenteraad van de gemeente Twenterand had een bestemmingsplan vastgesteld voor de bouw van een nieuw landgoed. Bij de plannen voor dit landgoed hoorde een inrichtingsplan. De gemeente vond landschappelijke inpassing volgens dit inrichtingsplan noodzakelijk maar noemde dit alleen in de toelichting bij het bestemmingsplan. Omdat de toelichting bij een bestemmingsplan niet juridisch bindend is vond de Raad van State dat de landschappelijke inpassing onvoldoende gewaarborgd was. Het bestemmingsplan was volgens de Raad van State daarom in strijd met een goede ruimtelijke ordening.

Overleg over landschappelijke inpassing
De zaak was aangespannen door de Milieuraad Den Ham – Vroomshoop. Het landgoed was namelijk gebouwd zonder dat de landschappelijke inpassing was uitgevoerd. De Milieuraad gaat in overleg met de gemeente om te bekijken hoe de landschappelijk inpassing van het landgoed alsnog gerealiseerd kan worden. Deze uitspraak kan natuur- en milieugroepen helpen om gemeenten te bewegen landschappelijke inpassing van (bouw)projecten juridisch goed te regelen.

Link naar de uitspraak:

http://www.raadvanstate.nl/uitspraken/zoeken_in_uitspraken/zoekresultaat/?zoeken_veld=201106654/1/R1&verdict_id=rJWLp2ttsB0%3D

 




A+
WAT WIJ DOEN
dorp
Ruimtelijke ordening
startpagina ruimtelijke ordening
meer info
 
windmolen
Klimaat en Energie
startpagina klimaat en energie
meer info
 
onze achterban
Natuur- en milieugroepen
startpagina natuur en milieu groepen
meer info
 
nme
Communicatie en Educatie
startpagina communicatie en educatie
meer info
 
water
Natuur, landschap en water
startpagina natuur en landschap
meer info
 
Veiligheid
Kind en natuur
Startpagina kind en natuur
meer info