Lezing: Landbouw, voedsel en maaltijd – een verbinding tussen boer en burger”.

23
feb
Lezing: Landbouw, voedsel en maaltijd – een verbinding tussen boer en burger”.
23 februari
De Schouw, Kerkplein 3 in Almelo

Het Oecumenisch Leerhuis Almelo (OLA)  organiseert een inspirerende avond over “Landbouw, voedsel en maaltijd; een verbinding tussen boer en burger”.

 


Het Oecumenisch Leerhuis Almelo organiseert deze avond in samenwerking met spreker ir. Jan Huijgen, boer en filosoof. In 2007 ontving Jan Huijgen de Europese Mansholtprijs.

Huijgen ging met zijn vrouw Maaike op zoek naar de oorspronkelijke betekenis van landbouw -agricultuur: zorg voor bodem, landschap, natuur, dier, mooi product, mens en toekomstige generaties. Met hun multifunctionele boerderij heeft hij een nieuw spoor in de landbouw getrokken. Naast multifunctionaliteit is ook herverbinding van boer/burger belangrijk. Dat loopt voor een groot deel via ons dagelijks voedsel. Met eten maakt ook de burger/consument dagelijkse keuzes. In de herverbinding van landbouw, voedsel en maaltijd liggen nieuwe perspectieven voor een duurzame bodem, landbouw en gezond etende mensen. Dit vernieuwingsproces is bij Jan nauw verbonden met zijn christelijke geaarde spiritualiteit.

Presentatie en discussie

Hoe dat vorm krijgt op hun Eemlandhoeve en welke ideeen boer/filosfoof Jan Huijgen heeft voor maatschappelijke herwaardering van voedsel - dat zal hij uitwerken in een kleurrijke presentatie met discussie! Zie ook: www.eemlandhoeve.nl

 

 


A+
WAT WIJ DOEN
dorp
Ruimtelijke ordening
startpagina ruimtelijke ordening
meer info
 
windmolen
Klimaat en Energie
startpagina klimaat en energie
meer info
 
onze achterban
Natuur- en milieugroepen
startpagina natuur en milieu groepen
meer info
 
nme
Communicatie en Educatie
startpagina communicatie en educatie
meer info
 
water
Natuur, landschap en water
startpagina natuur en landschap
meer info
 
Veiligheid
Kind en natuur
Startpagina kind en natuur
meer info